کانون فرهنگی و هنری محمد رسول الله (ص)

تیم فضای مجازی قافله سمنان

درباره من
تیم فضای مجازی قافله سمنان
برچسب ها
آرشيو
نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: جمعه, تير 25, 1395 ساعت: 11:21 بعدازظهر

به گزارش مرآت، حجت الاسلام علی شکری در نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان به میزبانی سالن جلسات این اداره در شاهرود با حضور روحانیان مستقر و طرح هجرت، ضمن بیان اینکه در امر به معروف ابتدا باید خودمان را شناخته و به معرفت دست پیدا کنیم، ابراز داشت: تا معروف را نشناسیم منکر را نمی توانیم تشخیص دهیم لیکن در وضعیت فعلی در جامعه عموما نوعی جهل به معروفات وجود دارد یعنی برخی سراغ علم و عالم نمی روند پس نخستین وظیفه در راستای امر به معروف ترویج معروفات است.

وی با بیان اینکه امر به معروف دو جنبه خود آگاهی و آموزش دارد، افزود: روایات متعددی در زمینه امربه معروف و نهی از منکر وجود دارد که عمدتا یا این مضمون به ما پیام می دهند که احیاء کننده این فریضه از مومنان است اما باید در نظر گرفت که برای تحقق این آرمان، باید علوم دینی را آموخت و سپس آن را در بین سایر اقشار جامعه آموزش داد.


202


( ادامه مطلب )


موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: سه شنبه, مرداد 14, 1393 ساعت: 12:52 بعدازظهر


گفت: اگه گفتی چی شد من بعد از این همه مدت چادرپوشیدم؟

گفتم: چه می‌دانم، لابد این‌طوری خوش‌تیپ تری!

گفت: نچ!

گفتم: خب لابد فهمیدی این‌طوری حجابت کامل‌تره مثلاً!

گفت: نچ!

گفتم: ای بابا! خب لابد عاشق یکی شدی، اون گفته اگه

چادر  بپوشی بیشتر دوستت دارم!!

گفت: اره تقریبا نزدیک شدی!

گفتم: آها!دیدی گفتم همه‌ی قصه‌هابه ازدواج ختم می‌شوند؟دیدی!

گفت: برو بابا… دور شدی باز!

گفتم: خب خودت بگو اصلاً

گفت: یک جایی شنیدم چادر، لباس “زهرا س” ست،

خواستم کمی شبیه “زهرا س ” باشم تا بیشتر دوستم داشته باشد...!      

موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: سه شنبه, خرداد 27, 1393 ساعت: 07:21 بعدازظهر

در پی اظهارات فرمانده پایگاه بسیج بین‌الحرمین درجزین درباره حمله اراذل و اوباش به منزل این بسیجی آمر به معروف و ناهی از منکر و تعرض و هتک حرمت خانواده وی، مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان سمنان به خبرنگار ایسنا توضیحاتی داد.

احمدرضا کلاته عربی مسئول شورای امر به معروف و نهی از منکر پایگاه بسیج بین‌الحرمین درجزین در شهرستان مهدیشهر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه سمنان، ماجرای حمله تعدادی از اراذل و اوباش و افراد خلافکار به خانه خود که دختر و پسر وی نیز در اثر آن ضرب و شتم شدند، روایت کرد.

در همین رابطه مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان سمنان به تازگی درباره ورود پلیس و بررسی سریع این پرونده اعلام کرد که پلیس تمامی اقدامات درباره دستگیری افراد مظنون را انجام داده است.

همچنین کارشناس مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان سمنان در این باره به ایسنا گفت: پس از بررسی سریع و دقیق این حادثه، سه پرونده مجزا از سوی پلیس تشکیل و روانه مراجع قضایی استان سمنان شد تا حکم صادر شد، همچنین فرد مظنون و افرادی که متهم بودند نیز دستگیر شده‌اند.

وی همچنین گفت: ماموران مقادیری مشروبات‌الکلی و موادمخدر نیز از خانه این مظنون کشف و ضبط کردند که به پیوست پرونده تشکیل‌شده، تحویل مراجع قضایی شد.

احمدرضا کلاته عربی بسیجی آمر به معروف و مسئول پایگاه بسیج و مسئول شورای امر به معروف و نهی از منکر پایگاه بسیج بین‌الحرمین درجزین به ایسنا، گفت: من و همسرم، به همراه دختر سرطانی و پسرم تا پای جان آمر به معروف و ناهی از منکر هستیم.

وی که کارگر ساده کارخانه نورد لوله سمنان است با اشاره به چگونگی وقوع این حادثه و حمله تعدادی از اراذل و اوباش به خانه‌اش، اظهارکرد: اسفندماه پارسال تعدادی از اهالی شهر درجزین به پایگاه بسیج بین‌الحرمین مراجعه کردند و گفتند خانه کناری شما اقدام به فروش مشروبات‌الکلی می‌کند، بلافاصله شورایی برای حل این موضوع و پیشگیری از وقوع حوادث ناگوار بعدی در پایگاه بسیج تشکیل و مسئول اطلاعات پایگاه بسیج، جناب آقای سیدعلی حسینی انتخاب شد تا با مراجعه به خانه‌ کناری، تذکری به آنها بدهد.

کلاته‌عربی با بیان اینکه مسئول اطلاعات پایگاه به خانه‌ای که محل فروش مشروبات‌الکلی شده بود، مراجعه کرد و تذکری به آنها داد و فردی که اقدام به این کار می‌کرد دلیل انجام این کار ناپسند و مجرمانه خود را بیکاری و نداشتن درآمد کافی عنوان کرد و مدعی شد : این فرد حدود 15 روز دست از این کار برداشت اما اوایل امسال دوباره به صورت آشکارا به فروش مشروبات الکلی پرداخت.

( ادامه مطلب )


موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: يكشنبه, فروردين 24, 1393 ساعت: 11:10 قبل‏ازظهر
موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: پنجشنبه, فروردين 7, 1393 ساعت: 10:59 قبل‏ازظهر
موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: سه شنبه, فروردين 5, 1393 ساعت: 06:43 بعدازظهر
مراسم تشیع پیکر شهید علی خلیلی طلبه بسیجی ناهی از منکر
مراسم تشیع پیکر شهید علی خلیلی طلبه بسیجی ناهی از منکر

بقیه در ادامه مطلب...

( ادامه مطلب )


موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: يكشنبه, اسفند 11, 1392 ساعت: 10:04 قبل‏ازظهر
موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: يكشنبه, اسفند 11, 1392 ساعت: 10:03 قبل‏ازظهر
موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: سه شنبه, مهر 16, 1392 ساعت: 08:12 قبل‏ازظهر

چشم روحانی ناهی از منکر نابینا شد

خبرگزاری رسا: روحانی جانباز ناهی از منکر از نابینا شدن چشم راست خود خبر داد و اظهار داشت: انتظار داشتم از سوی حوزه علمیه طلبه‌ای ملبس به عنوان وکیل برای بنده انتخاب شود تا موضوع جسارت و اهانتی که از سوی ضاربان به لباس مقدس روحانیت صورت گرفت پیگیری شود؛ اما متاسفانه این موضوع هنوز دنبال نشده است.

حجت الاسلام فرزاد فروزش، جانباز ناهی از منکر، ضمن قدردانی از حضور شخصیت‌های مختلف برای ملاقات با وی در بیمارستان گفت: در مدت سه روز که در بیمارستان بستری بودم خوشبختانه ۱۷۰۰ نفر از افراد مختلف به ملاقات بنده آمدند که از همین جا از همه آن‌ها تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی افزود: مردم ما بسیار دغدغه دینی دارند و مسائل مذهبی برای آنها مهم است به همین دلیل به محض این که یک نفر در راه امر به معروف و نهی از منکر آسیب می‌بینید به سرعت عکس‌العمل نشان می‌دهند و در این مدت به بنده از سوی مردم محبت های فراونی شد.

این جانباز ناهی از منکر خاطر نشان کرد: خوشبختانه مدیریت حوزه‌های علمیه، مراجع تقلید حضرات آیات مکارم شیرازی، صافی گلپایگانی و آیات هاشمی شاهرودی، ممدوحی و یزدی و سایر شخصیت‌های سیاسی و حوزوی به صورت حضوری و تلفنی بنده را مورد محبت قرار دادند که از همه آن ها نیز تشکر می کنم.

وی با بیان این که چشم راستش نابینا شده و تنها ظاهر آن حفظ شده است با اشاره به مراحل پیگیری پرونده خود گفت: با توجه به آسیب جدی که از ناحیه چشم دیده ام قرار است پرونده بنده به دادگاه کیفری ارجاع داده شود، زیرا نابینایی بنده محرز شده و مساله قصاص مطرح است و در حال حاضر منتظر ارجاع پرونده به دادگاه کیفری هستیم.

حجت الاسلام فروزش با بیان این که ضاربان در بازداشت بسر می برند و برخی از آن ها نیز به قید وثیقه آزاد هستند، افزود: انتظار داشتم از سوی حوزه علمیه طلبه‌ای ملبس به عنوان وکیل برای بنده انتخاب شود تا موضوع جسارت و اهانتی که از سوی ضاربان به لباس مقدس روحانیت صورت گرفت پیگیری شود؛ اما متاسفانه این موضوع هنوز دنبال نشده است.

وی یادآور شد: اگر یک مامور نیروی انتظامی با لباس نظامی باشد و کسی به او اهانت کند به یقین از سوی این مرکز موضوع به دلیل مباحث قضایی به شدت دنبال می شود، اما در حوزه علمیه این مساله اتفاق نیفتاده است، امیدواریم دوستان ما در حوزه در این خصوص اقداماتی درخور و مناسبی انجام دهند.

( ادامه مطلب )


موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: پنجشنبه, مهر 4, 1392 ساعت: 01:09 بعدازظهر
موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: سه شنبه, تير 18, 1392 ساعت: 02:35 قبل‏ازظهر

در ابتدای امر که هنوز آخوند ملا محمد تقی مجلسی شهرت کافی نداشت ، شخصی از ارادتمندانش نزد او شکایت برد که: من همسایه ی بدی دارم و از سوء خلق او به تنگ آمده ام . او شبها دوستان نا اهل خود را جمع می کند و تا صبح به شرابخواری و لهو و لعب مشغولند و آسایش مرا سلب کرده اند. اگر ممکن است در این زمینه علاجی کنید آخوند فرمود : امشب همه ی آنان را به خانه ات به مهمانی دعوت کن ، من نیز می آیم . شاید خدای تعالی بدین وسیله او را هدایت فرماید .

آن مرد همه ی آنها را به مهمانی خواست . همسایه اش که سردسته ی اشرار و اوباش بود گفت : چه شدکه تو نیز به جرگه ی ما در آمدی؟

گفت : فعلا چنین پیش آمده است .

( ادامه مطلب )


موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: جمعه, فروردين 2, 1392 ساعت: 03:03 بعدازظهر
بسم الله الرحمن الرحیم


۱۱ فایده برای انجام امر به معروف و نهى از منکر، حتى اگر اثر نکرد:


1)   گاهی امر و نهی ما امروز اثر نمی کند، ولی در تاریخ روی فطرت و قضاوت دیگران اثر دارد. چنان که امام حسین علیه السلام در راه امر به معروف و نهی از منکر شهید شد، تا وجدان مردم در طول تاریخ بیدار شود.

۲)   گاهی امر و نهی، فضا را برای دیگران حفظ می کند. چنان که فریاد اذان مستحب است، گرچه شنونده ای نباشد؛ ایستادن به هنگام قرمز شدن چراغ راهنمایی لازم است، گرچه ماشینی نباشد. زیرا حفظ قانون و فضای احترام به قانون لازم است.

۳)   گاهی امر و نهی ما، گناهکاران را از گناه باز نمی دارد؛ ولی گفتن های پی در پی، لذت گناه را در کام او تلخ می کند و لااقل با خیال راحت گناه نمی کند.

۴)   برای حفظ آزادی باید امر و نهی کرد؛ زیرا نگفتن، جامعه را به محیط خفقان و ترس و سکوت تبدیل می کند.

۵)   امر و نهی برای خود انسان مقام آفرین است، گرچه دیگران گوش ندهند. قرآن می فرماید: « و من احسن قولاً ممّن دعا الی الله »

۶)   امر به معروف و نهی از منکر، اگر در دیگران اثر نکند؛ لااقل برای خود ما یک نوع قرب به خداوند، تلقین و تمرین شجاعت و جلوه ی سوز و تعهد است.

۷)   گاهی امر و نهی ما امروز اثر نمی کند، اما روزی که خلافکار در بن بست قرار گرفت و وجدانش بیدار شد، می فهمد که شما حق گفته اید. بنابراین اگر امروز اثر نکند، روزگاری اثر خواهد کرد.

۸)   امر و نهی، وجدان انسان را آرام می کند، انسان با خود می گوید که من به وظیفه ام عمل کردم. این آرامش وجدان با ارزش است، گرچه دیگران گوش ندهند.

۹)   امر به معروف و نهی از منکر، سیره ی انبیاست، گرچه دیگران گوش ندهند. قرآن می فرماید: « و اذا ذکّروا لا یذکرون » و یا بار ها می فرماید: مردم سخنان و ارشاد های پیامبران را گوش نمی دهند و از آن ها روی بر می گردانند. بنابراین ما نباید توقع داشته باشیم که همه به سخنان ما گوش بدهند.

۱۰)   امر به معروف، اتمام حجت برای خلافکار است تا در قیامت نگوید کسی به من نگفت، علاوه بر آنکه عذری برای گوینده است تا به او نگویند چرا نگفتی؟

۱۱)    هنگام قهر الهی، آمرین به معروف نجات خواهند یافت.

به نقل از کتاب دقایقی با قرآن از استاد قرائتی

( ادامه مطلب )


موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

ابزارک هاي وبلاگ