کانون فرهنگی و هنری محمد رسول الله (ص)

تیم فضای مجازی قافله سمنان

درباره من
تیم فضای مجازی قافله سمنان
برچسب ها
آرشيو
نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: سه شنبه, اسفند 19, 1393 ساعت: 10:30 بعدازظهر
خداداد کاشفی رئيس سازمان اردویی و گردشگری استان سمنان، بیش از 1300 نفر از دانشجویان استان سمنان در قالب 9 کاروان از 14 تا 25 اسفند ماه به مناطق عملیاتی جنوب اعزام می شوند.  

وي بیان کرد: دانشجویان در مدت حضور پنج روزه خود در اردوگاه شهید شوکت پور اندیمشک،  اردوگاه شهید شاطری خرمشهر و هویزه مستقر هستند.

رئيس سازمان اردویی و گردشگری استان سمنان گفت: اعزام دانشجویان به صورت ریلی و اتوبوسی صورت می‌پذیرد و دانشجویان در مدت حضور خود از یادمان‌های دوکوهه، فتح المبین، فکه، چزابه، هویزه، دهلاویه، هور، طلائیه،  شلمچه، اروندکنار، علقمه و یادمان عملیات رمضان (پاسگاه زید) ديدن مي‏كنند.( ادامه مطلب )


موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: يكشنبه, مرداد 26, 1393 ساعت: 01:38 بعدازظهر

حاج رضا ناصری پور با تحمل 10 سال اسارت در اردوگاه های عراق، افتخار داشتن بیشترین زمان اسارت در بین رزمندگان استان خراسان شمالی را از آن خود کرده است.


  حاج اسماعیل ناصری پور از اهالی شهر درق با تحمل بیشترین زمان اسارت و گذشت  119 ماه از عمر با برکت خود در اردوگاه های عراق عنوان صبور ترین رزمنده خراسان شمالی را از آن خود کرده است.

وی که پس از 11 ماه حضور در جبهه های حق علیه باطل به اسارت نیروهای بعثی عراق درآمده است و 10 سال اسارت را در کارنامه خدمت به نظام جمهوری اسلامی ایران دارد خاطراتی تلخ از دوران اسارت خود در اردوگاه های رمادیه و الانبار عراق نقل می کند.

بهداشت ضعیف در دوران اسارت

حاج اسماعیل ناصر پور در ابتدای خاطرات خود از دوران اسارت در اروگاه های عراق، بهداشت ضعیف این اردوگاه ها را مطرح کرد و گفت عراقی ها در زمستان آب داغ در اختیار اسرا قرار نمی دادند و در بسیاری از مواقع اسرای ایرانی با آب سرد دوش می گرفتند و حمام رفتن نیز هر ماه یا دوماه یکبار انجام می شد.


( ادامه مطلب )


موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: پنجشنبه, فروردين 21, 1393 ساعت: 02:27 بعدازظهر
عکسی که می بینید، توسط مرتضی نیکوبازی از یک جانباز سال های دفاع مقدس گرفته شده است. جانبازی که دو پای خود را هزینه کرده است تا مامِ دین و شرفش، بر دو پای خود بایستد. امروز که قریب به ربع قرن از پایان جنگ هشت ساله می گذرد، این ولی نعمتان و سروران ملت، در های و هوی زمانه و پیچ و خم زندگی روزمره گم شده اند و ما نیز کمتر یادی از آنان می کنیم اما خوب است گاه گداری دلهایمان را یه یاد این راست قامتان جاودانه تاریخ، خاکروبی کنیم. مردانی که گرچه چون جانبازی که در عکس دیده می شوند، قدشان کوتاه شده است اما اگر با چشم دل بنگری، آنان را بلند قد ترین مردان این سرزمین خواهی یافت که برای اهتزاز پرچم این سرزمین بر بام تاریخ، راهی نیست جز آنکه بر شانه های آنان بایستیم.


نوع مطلب : حرف های خدایی،
موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: دوشنبه, اسفند 26, 1392 ساعت: 08:42 قبل‏ازظهر
عکسی که می بینید، در اواسط پاییز 1362 و در منطقه عملیاتی "قلاجه" گرفته شده است. تعدادی از فرماندهان لشگر27 محمدرسول الله(ص) در برابر دوربین بچه های واحد تبلیغات لشگر،برای یادگاری عکسی گرفته اند "عباس کریمی" نیز فرصت را غنیمت شمرده و شوخی خود با رفقایش را در عکس به ثبت رسانده. افراد موجود در عکس به این ترتیب هستند. از راست:

شهید محمدرضا کارور (فرمانده گردان مالک)، شناخته نشد، شهید علی اکبر حاجی پور امیر(فرمانده تیپ عمار که چند هفته بعد از گرفته شدن این عکس به شهادت رسید)، شهید حاج عباس کریمی قهرودی (فرمانده وقت واحد اطلاعات-عملیات لشگر)، مجتبی صالح پور، سعید قاسمی

این روزها، سالگرد "عملیات بدر" است. "حاج عباس کریمی قهرودی"، در این عملیات به شهادت رسید. او، چند ماه پس از گرفته شدن این عکس، بعد از شهادت حاج همت در "عملیات خیبر"، به فرماندهی لشگر رسید و یک سال بعد، در "عملیات بدر" شربت شهادت نوشید.
 
عکس/ شوخی فرماندهان

( ادامه مطلب )


موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: دوشنبه, دي 23, 1392 ساعت: 04:46 بعدازظهر

تو بیمارستان که بودیم یه جانباز رو آوردن


موجی بود . 20 سال با این درد زندگی کرده بود

بستری که شد همسرش نشست کنارش و شروع کرد به گریه کردن

پرستار پرسید چی شده ؟

با صورتی کبود و تنی رنجور پرسید :

نمیشه خودم تو خونه مراقبش باشم ؟

پرستار گفت : باز حالش بد بشه کتکت بزنه چیکار میکنی ؟

در حالیکه چشمش به همسرش بود جواب داد :

خوب منو بزنه بهتر از اینه که خودشو بزنه

شوهرمه . عشقمه . دوسش دارم .

و باز گریه کرد

از پنجره به بیرون نگاه کردم

آسمون هم تاب شنیدن نداشت . شروع کرد به باریدن

( ادامه مطلب )


موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: چهارشنبه, مهر 17, 1392 ساعت: 07:39 قبل‏ازظهر

بشکند قلمی که ننویسد بر یاران خمینی چه گذشت؟
همایش دفاع مقدس و سنگرسازان بی سنگر توسط کانون فرهنگی و هنری و پایگاه بسیج محمد رسول الله در مسجد الزهرا س سمنان با حضور یادگاران دفاع مقدس و بچه های خوب جهاد سازندگی و خانواده معظم شهدا و ایثارگران به همراه نمایشگاه فرهنگی برگزار شد
در ابتدای برنامه امام جمعه موقت سمنان حجه الاسلام والمسلمین عبدوس به نقش جهاد گران در 8 سال دفاع مقدس پرداختند و در ادامه جناب آقای عموزاده عضو شورای شهر سمنان خاطراتی جذاب از جهادگران دفاع مقدس و رشادت و تلاش های بی ادعای سنگر سازان بی سنگر بیان کردند . در این مراسم مسابقه فرهنگی یاد یاران برگزار شد و به 10 نفر از برندگان هدایای نفیسی اهدا شد.و در پایان جوانان مسجدی با یادگاران جهاد سازندگی عکس یادگاری گرفتند

( ادامه مطلب )


موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: يكشنبه, شهريور 31, 1392 ساعت: 12:56 بعدازظهر
دومین واکنش به اظهارات روحانی
اجرای قانون عفاف و حجاب در کوچه، بازار و در کنار دریا مشکل و سخت است اما محال نیست؛ اجرای این قانون در بیمارستان، ادارات و دانشگاه‌ها آسانتر است.
آیت الله جنتی در خطبه دوم نماز جمعه امروز تهران به اظهارات اخیر حسن روحانی در خصوص موضوع حجاب واکنش نشان داد.

به گزارش گروه فرهنگی صراط، آیت الله جنتی گفت: طرحی در قانون شورای انقلاب فرهنگی وجود دارد که مدت‌هاست دارد خاک می‌خورد و این مورد را به رئیس جمهور قبلی هم گفتیم اما اجرا نشد.

او افزود: "رئیس جمهور نیز در جلسه شورای فرهنگی گفتند که حجاب و عفاف پیگیری شود اما بدون افراط و تفریط باشد. ما هم می‌گوییم پیگیری کنید تا فقط در حد حرف نباشد و مامورین را بگمارید تا پیگیری کنند و ببینند که عفاف و حجاب کجا عمل می شود و در کجا اجرا نمی‌شود."

اشاره خطیب موقت نماز جمعه تهران به بخشی از اظهارات دو روز پیش روحانی در جلسه هیات دولت است که ضمن صدور دستور بررسی نحوه اجرای قانون و موضوع عفاف و حجاب توسط نیروی انتظامی، پلیس را به "رویکرد اخلاقی و رعایت کرامت انسانی" و دوری از هر گونه "افراط و تفریط" در برخورد با بدحجابان فراخوانده بود.

آیت الله جنتی همچنین با اشاره به اینکه "عفاف و حجاب را از جیره خواران باید شروع کرد چرا که آنان ناچارند طبق بخشنامه عمل کنند"، تصریح کر: "اجرای قانون عفاف و حجاب در کوچه، بازار و در کنار دریا مشکل و سخت است اما محال نیست؛ اجرای این قانون در بیمارستان، ادارات و دانشگاه‌ها آسانتر است."

به گفته او، "دانشجو در دانشگاه به دنبال نمره است و هرچه استاد بگوید، گوش خواهد داد. اگر استاد به دانشجو بگوید برای دادن نمره، حجاب و عفاف خود را رعایت کن، دانشجو این کار را انجام میدهد چراکه برایش هزینه ای ندارد. خطیب موقت نمازجمعه تهران با بیان اینکه خیلی ها به ما می گویند دانشجو با حجاب وارد دانشگاه می شود اما بعد از مدتی تغییر می کند، افزود: اگر کسی را جلوی درب بگذارند و بگویند اگر حجابتان را رعایت نکنید در نمره‌تان اثر خواهیم داد، مسلما به آن عمل خواهد کرد."

روز گذشته نیز فرمانده ناجا در اولین واکنش به اظهارات حسن روحانی، از تنها ماندن نیروی انتظامی در موضوع حجاب گلایه کرد و گفت: "همراهی‌ها در این زمینه خوب نبود و صدا و سیما می‌تواند موثرتر وارد شود."

احمدی مقدم افزود" "اگر دستگاه‌های دیگر میدان را ترک کنند، اقدام نیروی انتظامی با اتکا به روش‌های برخوردی و مقابله‌ای اقدامی درست نیست."

گفتنی است نزدیک به 30 دستگاه دولتی وجود دارند که به طور مستقیم و در راستای اجرای فرهنگ عفاف و حجاب وظایفی برعهده آنها گذاشته شده است.
موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: يكشنبه, شهريور 31, 1392 ساعت: 10:14 قبل‏ازظهر
این گروه با نام «مادر عایشه» که از دختران جوان و نوجوان حلب تشکیل شده است در محله «صلاح الدین» استقرار داشته و زیر نظر گروه «التوحید» حلب آموزش نظامی دیده اند.
کد خبر: ۳۴۶۲۳۸
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۲ - ۱۴:۴۳
یک گروه از دختران حلبی پس از آموزش زیر نظر معارضین گروهی با عنوان "مادر عایشه" تشکیل داده اند تا با ارتش سوریه بجنگند.

به گزارش فرارو، در حالی که بیش از 2 سال از جنگ در سوریه می گذرد و نزدیک به یکصدهزار کشته و 2میلیون آواره برجای مانده است یک گروه جدید از معارضین اعلام موجودیت کرده است.

این گروه با نام «مادر عایشه» که از دختران جوان و نوجوان حلب تشکیل شده است در محله «صلاح الدین» استقرار داشته و زیر نظر گروه «التوحید» حلب آموزش نظامی دیده اند. به روایت عکس های «لوبنا میره» عکاس رویترز این دختران در همین محل کار با اسلحه، نشانه گیر و تیراندازی را  یاد می گیرند. «ام محمد» سردسته این گروه همسر یکی از فرماندهان ارتش آزاد در حلب و مادر 4 فرزند است. این گروه همگی صورت خود را تا نزدیک چشم ها پوشانده و پارچه ای منقش به کلام «لا اله الا الله» به پیشانی خود می‌بندند.
موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

ابزارک هاي وبلاگ