کانون فرهنگی و هنری محمد رسول الله (ص)

تیم فضای مجازی قافله سمنان

درباره من
تیم فضای مجازی قافله سمنان
برچسب ها
آرشيو
نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: پنجشنبه, آبان 16, 1392 ساعت: 07:43 قبل‏ازظهر

بيانات در ديدار دانش‌آموزان و دانشجويان


به مناسبت روز ملّى مبارزه با استكبار جهانى‌

بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحيم
 امروز نَفس گرم شما جوانان عزيز در اين حسينيّه يادآور و نشانه‌ى همان حماسه و شورى است كه در طول سالهاى گوناگون از اوّل انقلاب تا امروز، پشتيبان و حمايت‌كننده و تضمين‌كننده‌ى حركت انقلابى ملّت ايران بوده است. نعمت بزرگ خدا بر اين كشور و بر نظام جمهورى اسلامى، وجود جوانها است؛ با انگيزه‌هاى روشن، استوار، متّكى به منطق و با دلهاى پاك و نيّتهاى صاف و خالص.
 جلسه‌ى امروز ما به مناسبت يادبود حوادث سيزدهم آبان است كه در طول سالهاى گوناگون - پيش از انقلاب و پس از پيروزى انقلاب - در كشور اتّفاق افتاده است. سه حادثه است: حادثه‌ى تبعيد امام در سال ۴۳، حادثه‌ى كشتار بى‌رحمانه‌ى دانش‌آموزان در تهران در سال ۵۷، و حادثه‌ى حركت شجاعانه‌ى دانشجويان در تسخير لانه‌ى جاسوسى در سال ۵۸؛ هر سه حادثه به نحوى مربوط ميشود به دولت ايالات متّحده‌ى آمريكا. در سال ۴۳ امام (رضوان الله تعالى عليه) به خاطر اعتراض عليه كاپيتولاسيون - كه به معناى حفظ امنيّت مأموران آمريكايى در ايران و مصونيّت قضايى آنها بود - تبعيد شدند؛ پس قضيّه مربوط شد به آمريكا. در سال ۵۷ رژيم وابسته‌ى به آمريكا در خيابانهاى تهران دانش‌آموزان را به قتل رساند و آسفالت خيابانهاى تهران به خون نوجوانان ما رنگين شد، براى دفاع از رژيم وابسته‌ى به آمريكا؛ اين هم مربوط شد به آمريكا. در سال ۵۸ ضربتِ متقابل بود؛ يعنى جوانان شجاع و مؤمن دانشجوى ما به سفارت آمريكا حمله كردند و حقيقت و هويّت اين سفارت را كه عبارت بود از لانه‌ى جاسوسى كشف كردند و در مقابل چشم مردم دنيا گذاشتند. آن روز جوانهاى ما اسم سفارت آمريكا را گذاشتند لانه‌ى جاسوسى، امروز بعد از گذشت سى و چند سال از آن روز، اسم سفارتخانه‌هاى آمريكا در نزديك‌ترين كشورها به آمريكا - يعنى كشورهاى اروپايى - شده است لانه‌ى جاسوسى؛ يعنى جوانهاى ما سى سال از تقويم تاريخ دنيا جلو بودند. اين قضيّه هم مربوط به آمريكا بود. سه حادثه، هركدام [هم‌] به‌نحوى مرتبط با دولت ايالات متّحده‌ى آمريكا و مناسبات آن با ايران. لذا روز سيزدهم آبان را - كه مثل فردا است - نامگذارى كردند "روز مبارزه‌ى با استكبار".

( ادامه مطلب )


موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: يكشنبه, شهريور 31, 1392 ساعت: 09:38 بعدازظهر

مرحوم آیت الله بهجت(ره) یکی عارفان بزرگ زمان بودند.

روزی به ایشان گفتند : کتابی در زمینه اخلاق معرفی کنید .

فرمودند:

لازم نیست یک کتاب باشد یک کلمه کافیست که بدانی : "خدا می بیند" .


موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: چهارشنبه, فروردين 14, 1392 ساعت: 11:10 قبل‏ازظهر

به نام خدا

دانلود سخنرانی در مورد حضرت زهرا سلام الله علیها توسط حجت الاسلام سید حسین مومن

شادی روح حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها صلوات


لینک دانلود

( ادامه مطلب )


موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: يكشنبه, فروردين 4, 1392 ساعت: 10:15 بعدازظهر
به نام خدا

فردا 5 فروردین مصادف با 13 جمادی الاولی به روایتی شهادت حضرت فاطمه صدیقه (سلام الله علیها)است.

نظر رهبر انقلاب درباره ایام فاطمیه
حجت الاسلام ادیب یزدی در یکی از سخنرانی های خود در خصوص نظر رهبر انقلاب درباره تاریخ شهادت حضرت زهرا اظهاراتی کرد.http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/19477/C/13910206_0919477.jpg

این واعظ مشهور تهران درباره فاطمیه و زمان عزاداری برای حضرت زهرا به بیان خاطره و نقل قولی از رهبر معظم انقلاب پرداخته و گفته بود:" یادم می آید یک روز در محضر رهبر عالی قدر انقلاب بودم یکی از آقایان سوال کرد:"درباره شهادت حضرت فاطمه(س) بالاخره 75 روز بعد از رحلت صحیح است یا 95؟" رهبر عالی قدر پاسخ واقعا حکیمانه ای دادند و فرمودند: "برای شما چه فرقی می کند کدامیک صحیح باشد خداوند خواست که مردم بیشتر به یاد مادر ما باشند و بیشتر برای مادر ما عزاداری و بیان فضائل ایشان را بکنند."

( ادامه مطلب )


موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: سه شنبه, اسفند 1, 1391 ساعت: 12:37 بعدازظهر

( ادامه مطلب )


موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

ابزارک هاي وبلاگ