کانون فرهنگی و هنری محمد رسول الله (ص)

تیم فضای مجازی قافله سمنان

درباره من
تیم فضای مجازی قافله سمنان
برچسب ها
آرشيو
نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: سه شنبه, مهر 14, 1394 ساعت: 07:11 قبل‏ازظهر
موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: پنجشنبه, مرداد 15, 1394 ساعت: 11:15 قبل‏ازظهر
به گزارش مشرق، شعارشان این است: " می خواهیم خوشگل امر به معروف کنیم". در فراخوانی که زده اند تا دیگران را نیز با خود همراه کنند گفته اند : "یه شهر خاکستری پر از دود و دم، پر از غم، پر از روزمرگی، پر از عجله های الکی ، پر از دویدن های به ناکجا، آدم های نسبتا زنده، روح های بعضا مرده، شادی های گذرا، عشق های تموم شده... صدای بوق، سرفه، دود، غبار، زنگار... بویی از خدا به مشام بیمارمان نمی رسد، خدای روزهای مبادا... . در این گیر و دار دنیا که حواسمون زیادی از خدامون به خودمون پرت شده فقط باید نسیم خنکی بیاد، که این فضای غبارآلود رو پاک کنه تا خدا رو بهتر ببینیم. فقط کافیه خودمون رو در معرض این نسیم ها قرار بدیم... . چند نفری هستیم که دور هم جمع شدیم تا با تلنگری کوچک این مناسبت ها رو به یاد مردم شهرمون بیاریم. شاید با یه شاخه گل، یا یه شیرینی یا یه حدیث شیرین. باشد که برای همیشه سختی از ما دور شه. بیشتر اون بالاهای شهر می پریم، اونورا غبار دنیا یکم غلیظ تره."

اعضای گروه "نفحات" را عده ای دانشجو تشکیل می دهند که دغدغه ی دین دارند و با هدف تبلیغ و ترویج فرهنگ اسلامی و نمایش چهره ی زیبای دین گروه را راه اندازی کردند تا به قول خودشان دید جامعه را نسبت به بچه حزب اللهی ها عوض کنند و چهره ای رحمانی از دین به نمایش بگذارند. با یکی از اعضای این گروه به گفتگو نشستیم تا با اهداف و نحوه ی شکل گیری این گروه بیشتر آشنا شویم.

**********
* لطفا برای آشنایی بیشتر خود و اعضای گروه نفحات را معرفی کنید.
من سید حسام رایگانی، دانشجوی صنایع دانشگاه علم و صنعت هستم. با سایر اعضای گروه از دبیرستان با هم بودیم، اکثر اعضای مرکزی گروه در دبیرستان مفید قیطریه درس میخواندیم و در حال حاضر اعضایی که در گروه فعالیت می کنند دانشجوهای دانشگاههای سراسری مثل شریف و تهران و علم و صنعت و شهید بهشتی هستند. البته در دو فعالیت اخیرمان گروه خانم ها هم فعال شدند، آنها هم دانشجوهای دانشگاههای سراسری هستند و شاکله گروه، یک گروه دانشجویی است.

مانور فرهنگی بچه حزب‌اللهی‌ها در بالاشهر+تصاویر

( ادامه مطلب )


موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: دوشنبه, مرداد 27, 1393 ساعت: 10:49 قبل‏ازظهر

یکی از عواملی که باعث رواج بدحجابی شد، زیاد شدن ماهواره در منازل بود که در سایه ی غفلت نهادهای نظارتی همانند سرطان به جان خانواده ها افتاد.سرپرستان خانواده ها هم خیلی راحت آن را پذیرفتند غافل از اینکه این بشقاب سربه هوا،الگوی فرزندان آنها میشود و آنها را هم سربه هوا و بی قید و شرط خواهد کرد.


به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی دانا، حجاب و پوشش بانوان در کشور ایران پیشینه ای طولانی و تاریخی دارد به طوری که در کتیبه ها و آثار باستانی به جای مانده از زمانهای گذشته هیچ کس عریان و یا حتی نیمه عریان نیست.

نکته قابل توجه دیگر لباسهای باستانی در مقایسه با البسه امروزی بلندی و راحتی آنها بود. این نوع لباس‌ها که پوشش کامل را دارا بود و راحتی را هم به همراه داشت علاوه بر ایران در سرزمین های عرب نشین، در کشورهای هند، افغانستان، پاکستان،مراکش و یمن و حتی مردمان بومی آفریقا دیده می‌شد که همه اینها وجهه اشتراکی برای مردمان این سرزمین ها بود.

در هفدهم دی ماه 1314 که یادآور خاطره تلخ کشف حجاب اجباری توسط رضاخان بود به دلیل خفقان حاکم بر آن زمان و حکومت دیکتاتوری، رعایت حجاب توسط بانوان اصیل و معتقد به صورت پنهانی و در خفا انجام می‌شد؛ حتی این بانوان برای عبور و مرور در محله ها نقشه هایی را پی ریزی کرده تا ضمن حفظ جان خود، دین خود را نیز حفظ کنند.

 

( ادامه مطلب )


موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: پنجشنبه, خرداد 22, 1393 ساعت: 12:08 بعدازظهر

تا وقتی میدان عمل فراهم نشه، سیاه و سفید از هم تمیز داده نمیشه، چرا که به فرموده امیرالمومنین علی (ع): میدان سخن فراخ است اما وقتی میدان عمل مهیا می‌شود چه قلیل هستند آنهایی که باقی می‌مانند.

آنهایی که تنها بلدند به خاطر عزای سالار شهیدان امام حسین (ع) بر سر خودشان قمه بکوبند و نمیخواهند بفهمند که باید این فریادها را امروزه بر سر یزیدیان زمانه خود آوار کنند، حالا که نیروهای داعش دست به تجاوز شعائر شیعه در عراق زده‌اند، قمه به دستان محرم سکوت کرده‌اند.


داعش در سوریه هر تعرضی که خواست به بزرگان و عزیزان شیعه کرد (که البته جوابش را خوب گرفت) اما در این پاسخگویی هیچ اثری از قمه زنان خبری نبود!

 و امروز، داعش شکست خورده و تحقیر شده در سوریه، به عراق حمله کرده تا تتمه‌ هیجانات کاذبش را هم خالی کند و برای همیشه در تاریخ به عنوان یک خاطره‌ بد ثبت شود. جالب این است که باز هم از بزرگان قمه‌زن‌ها گرفته تا نوچه‌های در خیابان‌شان، هیچکدام وجود این را نداشتند که بیاییند و کاری انجام دهند


حاج قاسم، عراق هم دستان تو را می بوسند!

( ادامه مطلب )


موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: پنجشنبه, ارديبهشت 4, 1393 ساعت: 11:59 قبل‏ازظهر
به گزارش مشرق،  تلویزیون سوریه اعلام کرد که «یاسمین بنشی» یکی از زنان معارض نظام «بشار اسد» توسط یک گروه تروریستی در منطقه ادلب ذبح شد.

این زن معارض که مدتی در سوریه زندان بوده پس از آزادی و ترک خاک سوریه به ترکیه سفر می‌کند و در برگشت در گذرگاه مرزی "باب‌الهوی" واقع در ادلب سوریه به اسارت گروه تکفیری "آزادگان شام" درمی‌آید.

تکفیری‌های آزادگان شام پس از کشتن یاسمین بنشی به ضرب گلوله سر وی را از بدن جدا کرده‌اند.

وب‌سایت خبری شام‌تایمز گزارش داد که یاسمین بنشی یکی از محرکان اصلی و بارزترین فرد برای براندازی نظام سوریه بوده است.ذبح‌زن‌معارض‌سوری‌توسط تکفیری‌ها+عکس

ذبح‌زن‌معارض‌سوری‌توسط تکفیری‌ها+عکس

( ادامه مطلب )


موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: شنبه, فروردين 30, 1393 ساعت: 01:41 بعدازظهر

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا به نقل از ایسنا، سرهنگ سیف الله نوایی در گفتگو با ایسنا در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی ارجاع چندین فقره گزارش و شکایت‌های کسبه بازار تهران مبنی بر سرقت اجناس از مغازه‌هایشان پرونده‌ای در این رابطه تشکیل و به صورت ویژه در دستور کار ماموران دایره تجسس کلانتری 116 مولوی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه به محض ارجاع پرونده اقدامات پلیسی آغاز شد گفت: ماموران در اولین گام از رسیدگی به پرونده، شکات را به کلانتری دعوت و با تحقیقات صورت گرفته از آنان دریافتند متهمان اعضای یک باند متشکل از چند زن هستند که پس از حضور در محدوده بازار تهران به صورت باندی تحت پوشش مشتری وارد مغازه شده و یکی از متهمان با فروشنده سر صحبت را بازگرده و نفر دوم اقدام به زاغ زنی کرده و نفرات بعدی در فرصتی مناسب اقدام به سرقت اموال با ارزش از فروشگاه می‌کند.

نوایی افزود: در بررسی‌های بیشتر مشخص شد متهمان اغلب از مغازه‌های عرضه و فروش صنایع دستی و زینتی، زیور آلات قیمتی، لوازم آرایش و بهداشتی، کیف و کفش سرقت می‌کنند.

رییس کلانتری 116 مولوی افزود: ماموران در ادامه با رصد دوربین‌های مداربسته در یکی از مغازه‌ها که عکس خانم جوانی را هنگام سرقت وجه نقد از دخل ضبط کرده بود و مطابقت عکس مورد نظر با عکس‌های موجود در سیستم بایگانی اطلاعات مجرمین سابقه دار هویت فرد سارق به نام "نسرین" شناسایی شد و شکات نیز با مشاهده عکس متهم ضمن شناسایی وی اعلام داشتند متهم یکی از آن چند زنی است که پس از حضور در مغازه اقدام به کشروی و دخل زنی کرده است.

( ادامه مطلب )


موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: پنجشنبه, فروردين 21, 1393 ساعت: 11:49 قبل‏ازظهر
گزارشی از ابن زیاد زمان ما+عکس

به گزارش جهان، یکی از پسران کروبی تصویری از شیخ فتنه گران را بر روی صفحه فیس بوک خود قرار داده و مدعیست که این عکس مربوط به سال گذشته و آن هنگامیست که کروبی مورد حمله معترضان خود قرار گرفته است.


راویان می گویند: هنگامیکه رأس مبارک حسین ما شیعیان را مقابل ابن زیاد آوردند؛ قطره ای از خون این سر مطهر، بر پای ابن زیاد ملعون چکید.

راویان می گویند: این قطره تا عمق استخوان پسر مرجانه را سوزاند و بر پای او خللی گذاشت که تا آخر عمرش بوی مشمئزکننده ای از ابن زیاد ساطع می شد به طوری که حتی اطرافیانش نیز از نزدیک شدن به این مرد ابا می کردند.

می گویند: این خلل، ابن زیاد را لنگ کرد و او تا آخر عمر منحوس خویش می لنگید تا اینکه به دست مختار سقفی به درک واصل شد.

ما این صحنه را به گونه ای ملموس تر در مختار نامه هم دیدیم. و گویا اینک پس از ۱۳۷۰ سال نیز باید شاهد تکرار دوباره تاریخ و عاقبت "نقاب زنندگان، رکاب زنندگان و تشویق کنندگان" قتال با ولی زمانه باشیم که چگونه خون شهدای مظلوم فتنه بر دامن و بدن آنها نیز می چکد و آنها را رسوای خاص و عام می کند.

تصویری که در ادامه می بینید تصویر شیخ فتنه گران است که از درد روئیده بر پایش که مدعیست در اثر برخورد با معترضینش عارض وی شده؛ ناراحت و مشمئز است.
( ادامه مطلب )


موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: يكشنبه, فروردين 17, 1393 ساعت: 03:36 بعدازظهر

عایشه پانزده ساله، قهرمان جهاد نکاح در سوریه شد. این دختر عربستانی که سه ماه پیش به سوریه سفر کرده بود، پس از بازگشت به عربستان عنوان قهرمانی جهاد نکاح توسط مفتی های عربستان را دریافت کرد.

 جام نیوز، جریده النهار چاپ لبنان نوشت: عایشه پانزده ساله، قهرمان جهاد نکاح در سوریه شد. این دختر عربستانی که سه ماه پیش به سوریه سفر کرده بود، پس از بازگشت به عربستان و اعطای عنوان قهرمانی جهاد نکاح توسط مفتی های عربستان گفت که کسب این موفقیت را مدیون انرژی بالا و زحمات شبانه روزی و تلاش و همت والای رزمندگان اسلام است عایشه می گوید من برای تقرّب به خداوند، این جهاد را انجام دادم و از خداوند می خواهم که این جهاد را از من قبول بفرماید.
عایشه می گوید من دختری باکره بودم اما به محض ورود به جهاد نکاح توسط چندین نفر دوشیزگی خودم را فدای اسلام کردم و در این مدت مشکل رزمندگان زیادی را حل کردم و اکثر مجاهدانی که با من جهاد داشتند از الجزایر، اتیوپی، چچن و مغرب بودند، هم اکنون هم حامله هستم و من می دانم که این فرزند در آینده یکی از مجاهدان بزرگ راه اسلام خواهد شد.
موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: يكشنبه, اسفند 11, 1392 ساعت: 12:34 بعدازظهر
شبکه من وتو شرکت کنندگان برنامه بفرمایید شام را ملزم به پوشش مغایر با جنسیت شان کرد.
صراط: شبکه من و تو تنها به این قصه می اندیشد که تمامی مرزهای اخلاقی و انسانی ایرانیان را درنورد و در هم کوبد و آنچه برایش اصلا مهم نیست بی آبرو کردن مردان و زنان ایرانی است.

حالا دیگر سرو مشروبات الکلی و روابط زن و مرد آنقدر عادی و تکراری شده که جذابیت خود را از دست داده است، بفرمایید شام مرزی دیگر را فرو می ریزد.

در یکی از برنامه های بفرمائید شام که با حضور چهار نفر در دور یک میز شکل می گیرد این بار دو زن و دو مرد حضور داشتند که با الزام این شبکه انگلیسی لباسی برخلاف جنسیت خود و عرف جامعه ایرانی بر تن کردند.

مردان برنامه با دامن و آرایش زنانه و خانم ها با کروات و ظاهری مردانه و در ادامه به رقص و پایکوبی با یکدیگر پرداختند.


( ادامه مطلب )


موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: يكشنبه, دي 15, 1392 ساعت: 10:58 قبل‏ازظهر

جدول کامل نمایش فیلم‌های جشنواره عمار+ پیشنهاد‌های ویژه تسنیم

خبرگزاری تسنیم: با آغاز رسمی چهارمین جشنواره مردمی فیلم عمار، دبیرخانه جشنواره، برنامه اکران فیلم ها را در روز نخست جشنواره اعلام نمود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، با آغاز رسمی چهارمین جشنواره مردمی فیلم عمار، دبیرخانه جشنواره، برنامه اکران فیلم ها را در روز نخست جشنواره اعلام نمود. برنامه اکران در روزهای دیگر نیز متعاقبا اعلام می‌شود. بر اساس این برنامه اکران فیلم ها از ساعت 10:30 تا 23 است. فیلم های چهارمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار 13 الی 21 دی ماه در سینما فلسطین تهران اکران می‌شود. همزمان با اکران فیلم ها در تهران اکران های مردمی در سراسر کشور نیز انجام می گیرد.

برنامه کامل روز اول جشنواره فیلم عمار را در اینجا ببینید.

امروز 81 فیلم در سینما فلسطین اکران می‌شود که چهار فیلم از آنها فیلمهای بین‌الملل جشنواره هستند. «بغداد مسی»، «چهار دیواری سارایوو»، «بیداری یک رویا» و «به پشت تابلو نگاه کن» فیلمهای بخش بین‌الملل روز اول جشنواره هستند.

مستند «حبیب یعنی دوست خدا» روایت زندگی و فعالیت های فرهنگی شهید حبیب غنی پور در اوایل انقلاب در مسجد جواد الائمه تهران به همراه فرج الله سلحشور و مرحوم امیرحسین فردی امروز ساعت 13 در سالن شماره یک سینما فلسطین اکران می‌شود.

مستند کوتاه «سیستان» درباره جدایی سیستان از ایران در دوره ناصرالدین قاجار و نقش انگلستان در این جدایی از دیگر آثاری است که امروز ساعت 13 و 30 دقیقه در سالن شماره 3 سینما فلسطین پخش می‌شود.

مستندهای «نفت سیاه» و «مصاف1» از دیگر آثار قابل توجهی هستند که امروز در سینما فلسطین اکران می‌شوند.

( ادامه مطلب )


موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: يكشنبه, مهر 14, 1392 ساعت: 12:08 بعدازظهر
موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

ابزارک هاي وبلاگ