کانون فرهنگی و هنری محمد رسول الله (ص)

تیم فضای مجازی قافله سمنان

درباره من
تیم فضای مجازی قافله سمنان
برچسب ها
آرشيو
نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: دوشنبه, فروردين 9, 1395 ساعت: 09:00 قبل‏ازظهر
موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: دوشنبه, فروردين 9, 1395 ساعت: 08:29 قبل‏ازظهر
بار دیگر در سخنرانی نوروزی رهبر انقلاب، موضوع توجه به فعالیت‌های فرهنگی جریان‌های خودجوش مردمی در سرتاسر کشور مورد تأکید قرار گرفت. سخنرانی در حرم رضوی شاید یکی از راهبردی‌ترین سخنان سالانه‌ی ایشان است که در آن سرفصل نیازهای اساسی و اولویت‌های برنامه‌ی سالانه‌ی کشور مطرح می‌شود. رهبر انقلاب در این سخنرانی فرمودند: «این مجموعه‌های خودجوش مردمی که کار فرهنگی می‌کنند -که الان در سرتاسر کشور هزاران مجموعه‌ی خودجوش مردمی هست که دارند خودشان کار می‌کنند، خودشان فکر می‌کنند، خودشان تلاش می‌کنند و کار فرهنگی می‌کنند- روزبه‌روز باید توسعه پیدا کنند» ایشان در ادامه با خطاب قرار دادن دستگاه‌های دولتی نیز تصریح کردند: «دستگاه‌های دولتی، آنهایی که مربوط به فرهنگند، به جای اینکه آغوش خود را به روی کسانی‌که نه اسلام را قبول دارند، نه انقلاب را، نه نظام اسلامی را، نه ارزش‌های اسلامی را [باز کنند]، آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمان‌ها، به روی جوان‌های مؤمن، به روی بچّه‌های انقلابی، به روی بچّه‌های حزب‌اللّهی باز کنند.» توصیه‌ی رهبری در این فراز دو مخاطب اصلی داشت: یکی جریا‌ن‌ها و نیروهای مؤمن و انقلابی و دیگری دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی دولتی. ایشان در سال‌های اخیر بر اهمیت فعالیت فرهنگی جوانان مؤمن انقلابی تأکید ویژه‌ای داشته‌اند.

( ادامه مطلب )


موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: چهارشنبه, آبان 20, 1394 ساعت: 10:02 بعدازظهر
رهبر انقلاب در دیدار با رؤسای مراکز آموزش عالی:
برخی کار فرهنگی را با کنسرت و اردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند/ علت لغزش بسیاری افراد در فتنه ۸۸ نداشتن بصیرت بود

جمعی از رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی صبح امروز با رهبر انقلاب دیدار کردند.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ضمن تبیین مسبوط تاریخ و میراث و تجربه علمی کشور در دوران قبل و بعد از اسلام و جایگاه و نقش دانشگاهها در تاریخ معاصر بویژه در نهضت اسلامی و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، بر لزوم برنامه ریزی دانشگاهها و مراکز علمی برای استفاده از میراث و تجارب علمی متراکم، بمنظور نقش آفرینی در ایجاد «تمدن نوین اسلامی» تأکید کردند و گفتند: نیازسنجی علمی برای حال و آینده، جلوگیری از کاهش سرعت پیشرفت علمی، اجرای دقیق نقشه جامع علمی، توجه به کیفیت در آموزش عالی، پیگیری جدی ارتباط دانشگاه و صنعت، نقش آفرینی دانشگاهها در اقتصاد مقاومتی، گسترش فضای فرهنگ ایمانی و اسلامی، عمق بخشی بصیرت دینی و سیاسی، و میدان دادن به دانشجویان و اساتید ارزشی، انقلابی و متدین، از لوازم نقش آفرینی دانشگاهها در شکل گیری تمدن نوین اسلامی است.
رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار جلسات با دانشگاهیان را یکی از بهترین و شیرین ترین جلسات توصیف کردند و با اشاره به جایگاه علم به عنوان ابزار پیشرفت و اقتدار، افزودند: دانشگاه مهمترین مرکز تربیت مدیران آینده کشور است به گونه ای که عملکرد مناسب و یا غیر مناسب دانشگاهها در این زمینه، آینده کشور را تحت تأثیر قرار خواهد داد.
حضرت آیت الله خامنه ای به سابقه طولانی پرورش و تربیت بزرگان و نخبگان علمی در ایران، همچون ابن سینا، فارابی، زکریای رازی، خوارزمی، و تعداد زیاد دیگری از نام آوران علمی در عرصه های مختلف اشاره و خاطرنشان کردند: ایران در طول تاریخ، قلّه تولید فکر و علم بوده است و این روند تا قبل از دوران قاجار و پهلوی ادامه داشت.
ایشان گفتند: متأسفانه در دوران قاجار و پهلوی، حرکت علمی کشور به دلایل خاص متوقف شد و در زمانیکه دوران شکوفایی علمی در اروپا بود، ما نتوانستیم از استعدادها و زمینه های علمی و اخلاق علمی خود استفاده کنیم، بنابراین از حرکت علمی دنیا عقب ماندیم.

( ادامه مطلب )


موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: پنجشنبه, آبان 14, 1394 ساعت: 07:31 قبل‏ازظهر
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار پُرشور هزاران نفر از دانشجویان و دانش‌آموزان، مبارزه‌ی ملت ایران با استکبار را مبارزه‌ای «منطقی، خردمندانه و متکی بر تجربیات تاریخی» خواندند.

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (سه‌شنبه) در دیدار پُرشور هزاران نفر از دانشجویان و دانش‌آموزان، مبارزه‌ی ملت ایران با استکبار را مبارزه‌ای «منطقی، خردمندانه و متکی بر تجربیات تاریخی» خواندند و با استناد به مشکلات و ضرباتی که به علت اعتماد به آمریکا و ساده‌اندیشی برخی سیاسیون، در تاریخ معاصرِ کشور به‌وجود آمده افزودند: آمریکا، همان آمریکای قدیم است اما عده‌ای مغرض و یا ساده‌لوح تلاش می‌کنند این دشمن توطئه‌گر را در افکار عمومی ملت به فراموشی و غفلت بسپارند تا آمریکا در فرصتی مناسب خنجر را از پشت فرو کند.

در این دیدار که در آستانه‌ی سیزده آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی انجام شد، رهبر انقلاب، مقطع کنونی را دوره‌ی تثبیت عزت ملت و ترسیم نقشه‌ی پیشرفت ایرانیان دانستند و هوشیاری، آگاهی و بصیرت عمومی به‌ویژه جوانان را در این مقطع، بسیار مهم خواندند.

ایشان افزودند: نکته‌ی اساسی در فهم و تحلیل اوضاع کنونی و ترسیم حرکت آینده‌ی کشور، درک این واقعیت است که مبارزه‌ی جمهوری اسلامی و مردم ایران با استکبار برخلاف حرف‌های برخی‌ها، حرکتی غیرمنطقی و احساساتی نیست بلکه مقابله‌ای برخاسته از عقل و تجربه و برخوردار از پشتوانه‌ی علمی است.

( ادامه مطلب )


موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: سه شنبه, مهر 14, 1394 ساعت: 06:59 قبل‏ازظهر
موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: دوشنبه, مهر 13, 1394 ساعت: 07:31 قبل‏ازظهر

موضع مقتدرانه رهبر معظم انقلاب در مقابل بی‌تدبیری مسئولان سعودی در فاجعه منا واکنش کاربران ایرانی و خارجی را در شبکه‌های اجتماعی بدنبال داشته و موج گسترده‌ای از حمایت‌های مردمی از هشدار رهبری در فضای مجازی به راه افتاده است.


چند روز از فاجعه منا می‌گذشت و همچنان مردم ایران داغدار درگذشت هموطنان خود بودند، فیلم‌ها و عکس‌های منتشرشده از وضعیت اجساد حجاج و برخورد مسئولان سعودی با مجروحین هر لحظه بر غم و اندوه هموطنان می‌افزود تا اینکه صبح روز چهارشنبه رهبر معظم انقلاب در مراسم دانش آموختگی، تحلیف و اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران خطاب به مسئولان سعودی با اشاره به حضور ده‌ها هزار نفر از حجاج ایرانی در مکه و مدینه، هشدار دادند: «اندک بی‌احترامی به حجاج ایرانی و همچنین عمل نکردن دولت عربستان به وظایف خود در قبال بد‌ن‌های مطهر، موجب عکس‌العمل سخت و خشن ایران خواهد شد


( ادامه مطلب )


موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: شنبه, مهر 11, 1394 ساعت: 07:42 قبل‏ازظهر
موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: شنبه, مهر 11, 1394 ساعت: 07:41 قبل‏ازظهر
موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: شنبه, مهر 11, 1394 ساعت: 07:34 قبل‏ازظهر
حضرت آیت الله خامنه ای فرمانده معظم کل قوا، چهارشنبه در مراسم مشترک دانش آموختگی، تحلیف و اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاههای افسری ارتش جمهوری اسلامی در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) نوشهرحضور یافتند.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ در این مراسم، حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به حادثه تأسف بار و خونین منا، آن را بدلیل جان باختن هزاران نفر از حجاج بویژه صدها نفر از حجاج ایرانی، عزا و مصیبتی واقعی برای ملت ایران خواندند و با اشاره به لزوم تشکیل کمیته حقیقت یاب با حضور کشورهای اسلامی و از جمله ایران، گفتند: دولت عربستان در انتقال ابدان مطهر جان باختگان به وظایف خود عمل نمی کند و جمهوری اسلامی ایران نیز تاکنون با خویشتنداری و ادب اسلامی، حرمت برادری را در دنیای اسلام نگه داشته است، اما این را بدانند که اندک بی احترامی به دهها هزار نفر از حجاج ایرانی در مکه و مدینه و عمل نکردن به وظایف برای انتقال ابدان مطهر، عکس العمل سخت و خشن ایران را در پی خواهد داشت.

رهبر انقلاب در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی

( ادامه مطلب )


موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: شنبه, شهريور 14, 1394 ساعت: 09:24 بعدازظهر

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکمی اعضای جدید شورای عالی فضای مجازی را برای یک دوره چهار ساله منصوب کردند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای در این حکم، با اشاره به اهمیت شورای عالی فضای مجازی در «مواجهه هوشمندانه و مقتدرانه با تحولات این عرصه»، و همچنین وظیفه اصلی این تشکیلات یعنی «سیاستگذاری، مدیریت کلان و برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری‌های لازم و به‌هنگام و نظارت و رصد کارآمد و روزآمد در فضای مجازی»، 10 محور مهم وظایف و مأموریتهای شورای عالی فضای مجازی را ابلاغ کردند.

متن حکم رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم اللّه الرّحمن الرّحیم

پیدایش فضای مجازی در چند دهه‌ی اخیر یکی از بزرگترین نمادهای تحول جهانی است. رخدادی که تأثیرات شگرف آن هر روز در ابعاد فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی و دفاعی در عرصه‌ی ملی و بین‌المللی نمود بیشتری پیدا می‌کند.

اکنون  بیش از سه سال از تشکیل شورای عالی فضای مجازی می‌گذرد: شورائی که با مرکز ملی فضای مجازی وابسته به آن، به عنوان نقطه کانونی مواجهه‌ی هوشمندانه و مقتدرانه با تحولات پرشتاب این عرصه، برای استفاده از فرصت‌ها و ظرفیت‌ها و مقابله با آسیب‌ها و تهدیدات آن شناخته شده است.

۱۰مأموریت شورای عالی فضای مجازی در دوره جدید/ سالم‌سازی و حفظ امنیت همه‌جانبه فضای مجازی کشور

( ادامه مطلب )


موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: يكشنبه, مرداد 18, 1394 ساعت: 01:01 قبل‏ازظهر
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی (۹۴/۴/۲۷) با بیان وضعیت کشورهای منطقه فرمودند: «سیاست قدرتهای استکباری در این منطقه، سیاستهای خائنانه است.» ایشان در خطبه‌های نماز عید فطر نیز سیاست جمهوری اسلامی را حمایت از دوستان خود در منطقه اعلام کردند. در این اینفوگرافیک اختلاف و تناقض  سیاستهای ایران و استکبار در برخی از کشورهای اسلامی براساس بیانات رهبر انقلاب مرور شده است.

( ادامه مطلب )


موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: جمعه, مرداد 2, 1394 ساعت: 11:41 قبل‏ازظهر
اتسوکو هوشیمو تازه مسلمانی از کشور ژاپن است که که در خانواده‌ای مسیحی- بودایی متولد و رشد یافته مهمان 26 تیرماه بخش «ره یافتگان» بود.به گزارش تسنیم، او از یک سو به مسیحیان و از سوی دیگر به بوداییان وصل می شد چنانچه عمویش نماینده پارلمان بودایی ها در شهر میگاتای ژاپن است. وی به دلیل پذیرش دین اسلام خانواده و دوستانش را از دست داد و مدت‌ها در توکیو تنها زندگی کرد. در ادامه سخنان افزود: قدرت و نور قرآن باعث شد بتوانم این سختی‌ها را تحمل کنم. در آن زمان تنها از طریق اینترنت و سایت‌های که وجود داشت، قرآن می‌خواندم.  هوشیمو در زمان عقد، به دلیل یکتا بودن خداوند، تنها یک سکه را به عنوان مهریه قبول می‌کند که آن را بعد از اینکه همسرش در زمان عقد می‌دهد، نگه می‌دارد اما بعدها با تفکر درباره زندگی حضرت زهرا، سکه را می‌فروشد در زندگی اش استفاده می کند.  اتسوکو که به مقام معظم رهبری علاقه زیادی دارد درباره اینکه چرا ایشان را مانند ایرانی ها «آقا» و نه رهبر خطاب می کند می گوید: من اول نمی‌دانستم چرا مردم به ایشان آقا می گویند از شوهرم پرسیدم آقا کیست گفت یعنی رهبر و من دوست داشتم به ایشان آقا بگویم چون احساس عزیزی و نزدیکی به ایشان می کنم.هر روز برای نماز به بیت رهبری می رفتم و آقا نیز، چفیه خود را به من هدیه داده اند که بهترین هدیه برای من محسوب می شود. وی هم‌چنین درباره انتخاب ایران برای زندگی می‌گوید: همیشه آرزو داشتم در یک کشور اسلامی زندگی کنم. در ژاپن نیز سختی‌های زیادی داشتم و تنها زندگی می‌کردم به دلیل مسلمان بودن، شغل و کاری به من واگذار نمی شد. بعدها با خواندن بیشتر قرآن، دیدم که بر مهاجرت تاکید زیادی شده است و تصمیم گرفتم به ایران مهاجرت کنم. اتسوکو می‌گوید: ایران دو مرز دارد: مرز معنوی و مادی. هر کسی که به دنبال حقیقت باشد، در مرز معنوی ایران قرار می‌گیرد و «آقا»، رهبر تمام این افراد است.

( ادامه مطلب )


موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: جمعه, مرداد 2, 1394 ساعت: 11:40 قبل‏ازظهر

یکی از مظلومیت های رهبر عزیز انقلاب این است که در مورد منش و زندگی او به دلیل کم کاری اهل فرهنگ و گاه ممانعت خود معظم له ،هیچ گزارش تصویری ، تاکنون تهیه نشده است و این در حالی است که رسانه های صهیونیستی غرب با دروغ و دغل در مورد این سید اسمانی خزعبلات فراوانی را در قالب مثلا فیلم مستند !! با تکیه به توهمات ساخته اند.زندگی حضرت آیت الله خامنه ای از نظر سادگی و صفا به طور قطع در بین علمای کشور نظیری ندارد.بنا به نقل صحیح با یک واسطه ، تقریبا سراسر منزل رهبری با موکت کهنه و قدیمی پوشیده شده و به ندرت فرش های قدیمی و بسیار کهنه ای در جاهای محدودی برای مهمانان منزل ایشان انداخته شده است (مرحوم سید احمد خمینی (ره)می فرمودند ان تکه فرش ها هم ان قدر فرسوده و زبر است که من از آن ها به موکت پناه بردم !!).اخیرا یکی از رسانه ها تصویری از اطاق مثلا تشریفات !! بیت رهبری که معظم له با سران دنیا در این اطاق ملاقات می کند چاپ کرده است که در عرض ۱۴ سال(دیدار نلسون ماندلای فقید با او تا دیدار اخیر نوری المالکی) فقط روکش مبل ها به دلیل فرسوده و بد منظر شدن عوض شده


نید:

( ادامه مطلب )


موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: دوشنبه, تير 22, 1394 ساعت: 08:57 قبل‏ازظهر

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از شیرازه، عصر روز گذشته صدها نفر از دانشجویان دانشگاههای کشور با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند. در این دیدار رمضانی کم سابقه که حدود 5 ساعت به طول انجامید تعدادی از دانشجویان به نمایندگی از تشکل های دانشجویی انتقادات و پیشنهادات خود را مطرح کردند. در این دیدار صمیمی، دانشجویان افطار را میهمان رهبر انقلاب بودند. مجتبی رئیسی از فعالین دانشجویی دانشگاه آزاد شیراز در مورد حاشیه های این مراسم می نویسد:


-  پشت گیت اول بودیم که چند تن از اصلاح طلبان تند دانشگاهمون رو دیدم، با برخیشون قبلا مناظره کرده بودم، از صف جلو زدن و اومدن اول صف! وقتی با اعتراض بقیه مواجه شدن جواب میدادن ما حق الناسش رو گردن میگیریم!

- دومین سخنران دبیر جامعه بود، خیلی بیشتر از وقتش صحبت کرد، وقتی به یادداشتهای پیاپی" وقت تمامه"! بی توجهی میکرد مجری برنامه ب همراه یکی از مسولان نهاد که کنار مجری بود با خودکارشون میزدن توی مچ پای سخنران که یعنی آقا تمومش کن! اون هم ول کن نبود و همینجور ادامه میداد! کار به جایی رسید که فکر کنم اگر یک جمله دیگه ادامه میداد مجری پاشو میکشید!

وقتی حسینیه آروم شد من داد زدم که «آقا» بعد از افطار ادامه می دیم!/ پوزخند معنادار آقا و ترک ناگهانی جلسه از سوی یک مسئول!

( ادامه مطلب )


موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: شنبه, خرداد 16, 1394 ساعت: 12:07 قبل‏ازظهر
موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: سه شنبه, خرداد 5, 1394 ساعت: 11:34 بعدازظهر
موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: سه شنبه, خرداد 5, 1394 ساعت: 11:31 بعدازظهر
دلت قرص آقا. ما اجازه نمی دهیم
افسران - پویش مردمی

( ادامه مطلب )


موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: سه شنبه, خرداد 5, 1394 ساعت: 11:13 بعدازظهر

ما جوانان سمنانی اجازه نمی دهیم بازرسی از مراکز نظامی را.

فرمانده همیشه می گفتند: مسئولان نگذارند دشمن فلان کار را بکند ولی اینبار فرمودند من اجازه نمی دهم !!!؟؟

شاید از مسئولین دولتی قطع امید کرده اند که یک تنه به خط مقدم زده اند.

رهبر عزیز انقلاب اسلامی ایران در پاسخ به خودسری های آمریکا و شروط مستکبرانه آنان در قبال لغو تحریم ها علیه کشور ایران، چنین پاسخ دادند که: اجازه هیچگونه بازرسی از هیچ‌یک از مراکز نظامی داده نخواهد شد/ من اجازه نمی‌دهم بیگانگان از دانشمندان و فرزندان عزیز این ملت بازجویی کنند


افسران - کمپین ما اجازه نمی دهیم..

( ادامه مطلب )


موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: دوشنبه, ارديبهشت 28, 1394 ساعت: 11:26 قبل‏ازظهر
موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

نويسنده :قرارگاه لاله های زهرایی
تاريخ: چهارشنبه, فروردين 26, 1394 ساعت: 11:13 بعدازظهر
 حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز پنجشنبه 20 فروردین در دیدار سالانه با جمعی از بانوان، شاعران و ذاکران اهل بیت علیهم السلام به مناسبت سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا(س)، توصیه‌های مهمی را به مداحان بیان کردند و نکاتی را متذکر شدند که شاید این بخش از بیانات ایشان به دلیل تقارن با تحلیل قدرتمند ایشان درباره مهمترین مسائل مربوط به تحولات منطقه و مسائل هسته‌ای که همه منتظر مواضع و بیانات ایشان بودند در رسانه‌ها خیلی منعکس نشد. ایشان در این دیدار توصیه‌ها و تذکرات بسیار مهمی هم برای جامعه مداحان و شعرای آئینی داشتند و خط و مشی نظام جمهوری اسلامی ایران در این مساله را ترسیم کرند.


بازخوانی مطالب رهبر معظم انقلاب در جمع مادحین و ذاکرین اهل‌بیت(ع) همواره ابعاد تازه‌ای از رسالت بزرگ آنها که قشر عظیمی از جامعه و به ویژه نسل جوان را در اختیار دارند و همچنین شناخت آسیب‌ها و آفت‌هایی که در این عرصه به چشم می‌خورد را برای همه تبیین می‌کند. ایشان در دیدار جمع عظیمی از مداحان سراسر کشور توصیه‌هایی همچون «قدر دانستن فرصت حضور جمعیت انبوه به‌ویژه جوانان در مجالس اهل بیت(ع)» و «لزوم ترویج معارف دین و سبک زندگی اسلامی و سوق دادن مخاطبان برای عمل به مسئولیت‌های بزرگ این دوران» را بیان کردند.

«پرهیز از انحراف و خرافه گرایی و ایجاد گره در اعتقادات جوانان» نیز از دیگر نکاتی بود که رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار به آن اشاره کردند.

ایشان در بخش پایانی مطالب و بیانات خود به شأن و جایگاه والای مجالس اهل‌بیت(ع) تاکید کردند و فرمودند:«اینکه ما مجلس عزاداری و مدح سیّدالشهدا را  تبدیل کنیم به یک نقطه‌ی سبک، به یک جایی که یک تعدادی جوان لخت بشوند، بپرند هوا، بپرند پایین و ندانند چه میگویند، درست است؟ این شکر این نعمت است که خدا به شما داده؟ این صدای خوش نعمت است؛ این توانایی اداره‌ی مجلس نعمت است؛ اینها چیزهایی است که خدا به همه نداده است، به شما داده؛ باید این نعمتها را شکر بگزارید.»

در ادامه مشروح بیانات مهم رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر با جامعه مداحان سراسر کشور را در چند بخش مرور می‌کنیم:


نبایدهای هیئت در بیان رهبر انقلاب

شما کتاب مدح فضیلت خاندان پیغمبر را در دست دارید؛ این شرافت بزرگی است

( ادامه مطلب )


موضوع: <%Category%> ,
برچسب‌ها: <-TagName->

ابزارک هاي وبلاگ